تبلیغات
اهل بیت - موعودنامه (علائم اخر الزمان) 12


اهل بیت

بسم رب الحسین

بازرگانی در عصر ظهور:

رسول الله ص فرمودند:

از نشانه های قیامت(ظهور مهدی ع )این است كه مال و ثروت همانند سیل در میان مردم به جریان می افتد –علم و دانش ظاهر می شود و بازرگانی گسترش یافته شكوفا می گردد.

بازوی حضرت:

هنگام تولد امام زمان ع حكیمه خاتون او را بغل كرد و به پیشگاه پدر بزرگوارش تقدیم كرد .حكیمه خاتون مشاهده نمود كه با نور روی بازوی مبارك حضرت نوشته شده(جائ الحق و زهق الباطل).وبسیاری طبیعی بود كه از نور-روی بازوی گرامی اش نوشته شود(و تمت كلمه ربك صدقا و عدلا).

 

باسط:

در ((هدایه))و((مناقب)) از القاب حضرت مهدی ع شمرده شده است.

بانوی كنیزان:

امام مجتبی ع می فرمایند:   ((نهمین فرزند برادرم حسین ع پسر بانوی كنیزان است كه خداوند عمر او را طولانی گرداند.انگاه با قدرت خود او را به صورت جوان چهل ساله ظاهر می نماید-تا دانسته شود كه خداوند به هر چیز قادر است.

باهله:

طایفه ای هستند كه مردم ان با حضرت قائم ع به نبرد می پردازند و حضرت با انان می جنگد.باهله طایفه ای منسوب به ((باهله بن اعصر)) میباشد.عربهی در ان روزگار از پیوند با این قبیله خودداری می كردند زیرا افراد شرافت مند و محترمی در میان انان نبودند و طایفه باهله مردمی پست بودند.

بتریه:

یكی از فرقه های زیدیه بوده كه از پیروان كثیر النوی می باشند.انان در اسلام یا كفر عثمان شك دارند و  عقاید مشابهی به سلیمانیه دارند.در مسائل دینی بیشتر پیرو ابو حنیفه هستند.گروهی از انان نیز پیرو شیعه هستند.امیرالمومنین ع می فرماید: ((هنگامی كه حضرت قائم ع قیام كند به سوی كوفه رهسپار می شود.در انجا ده هزار تن كه انان را بتریه می نامند در حالی كه لاح به دوش گرفته اند جلو حضرت را می گیرند و می گویند :از همان راهی كه امده ای بازگرد.زیرا ما به فرزندانه فاطمه نیازی نداریم.حضرت شمشیر می كشد و همگی را از دم تیغ می گذراند.))  


نوشته شده در شنبه 31 تیر 1391 ساعت 21:33 توسط سپهر نظرات |


Design By : Pichak